יעדי גלישה בתאילנד לגולשים המתחילים

יעדי גלישה בתאילנד לגולשים המתחילים

 

הישראלים אוהבים מאוד את החופים בתאילנד, אבל לא כולם מחפשים רק חוויה של בטן-גב. אם אתם רוצים ללמוד לגלוש, תאילנד יכולה להיות בדיוק המקום לעשות זאת. ואם אתם כבר גולשים וותיקים, תוכלו ליהנות גם מהמגלשה הענקית בבנגקוק, שמדמה גלישת גלים אמתית.

אז לכל הגולשים המתחילים, שמחפשים טיסות לתאילנד וגלים סבירים, אתם בדרך הנכונה ליעדי גלישה שיתאימו לרמה שלכם ויעזרו לכם להתקדם יחד עם הגל במקום ליפול לתוכו.

מה גובה הגלים?

גובה הגל הממוצע הוא כ-60 סנטימטרים כשרוב הברייקים עם פניות שמאליות ארוכות וימניות. כאשר מתחילה מערכת של מזג אוויר סוער באזור, גובה הגלים מוכפל וחלקם אפילו גבוה פי 3! הגובה העקבי של כ-60 סנטימטרים בדרום תאילנד, הופך את המקום לאידיאלי למי שרוצה ללמוד לגלוש, או סתם ליהנות מיום שחייה כיפי.

מה אני צריך?

הגלישה בתאילנד מתאימה במיוחד ל-longboard אבל ההובלה שלהם יכולה לגרום גם לטרחה, לכן כדאי להשאיר את הגלשן בבית. אולי גולשים הוותיקים לא יסכימו לכך, אבל המאמר הזה מיועד יותר למתחילים. ים אנדמן חם כל השנה ולכן אין צורך להביא חליפת גלישה. קרם הגנה מפני קרני השמש, משחה נגד פריחה, מכנסיים קצרים, גלשן ומצב רוח טוב, זה כל מה שאתם צריכים. אם אין לכם בגד ים, אפשר לקנות ציוד זול בכול רחבי תאילנד.

איפה הגלים?

דרום תאילנד התברכה בשני חופים: החוף המזרחי במפרץ סיאם והחוף המערבי בים אנדמן. החוף המערבי הוא הפופולרי יותר, אבל בצד הדרום מזרחי יש כמה ברייקים נהדרים. בואו נבדוק מה יש שם בשני החופים בחוף המזרחי.

מפרץ סיאם

הדבר הטוב ביותר בשני החופים הוא שבתאילנד יש בהם גלים כל השנה. העונות בשני החופים הן הפוכות. כשיורד גשם במפרץ זה, השמש זורחת בחוף המערבי. כנ"ל לגבי הגלישה. אם אתם מגיעים לכאן בחודשי החורף, Koh Samui והחוף הדרום מזרחי, הם האפשרויות הטובות ביותר. יש הממליצים להימנע מלהגיע ל-Pattaya כדי לגלוש, כי המקום ממש מטונף.

האי Koh Samui

בחודשי החורף צפוף ב-Koh Samui וגם יקר, בגלל כל התיירים. יש אפשרות לשכור גלשן במקום, והאי עצמו קטן כך שקל להתמצא בו. יש רוח במקום וגלים לא כל כך טובים, אבל כאשר התנאים מתאימים, הגלים מתחילים להתעצם. זהו אי תוסס ותמיד יש איזו מסיבה שאפשר להשתולל בה.

החוף הדרומי – ראו הוזהרתם

Nakhorn Sri Thammarat הוא מקום טוב לגלישה. יש כאן קילומטרים של חוף, ובוודאי ברייקים חדשים שאף אחד עוד לא גילה. אין כאן גולשים, חנויות גלישה או השכרת גלשנים. Nakhorn הוא מאה אחוז תאילנדי. ואתם די לבדכם כאן, חוץ מהטבע. אבל… ומדובר באבל גדול! למרבה הצער יש חלקים ב-Nakhorn לא בטוחים לזרים, לכן עדיף לוותר.

החוף המערבי

החוף בים אנדמן מציע לגולשים יותר מאשר החוף המזרחי. יש יותר ברייקים ותנאים טובים יותר. זה המקום שבו כדאי למתחילים ולוותיקים לצאת ולחפש גלים. הגלישה כאן מוגבלת לחודשי הקיץ. החל מחודש מאי, עם גשמי המונסון מגיעים גם הגלים, ועד אוקטובר אתם יכולים לצפות לתנאי גלישה בכול יום.

Loading...