כיצד יכולים תוספי מזון לשפר ביצועים אצל גולשים

כיצד יכולים תוספי מזון לשפר ביצועים אצל גולשים

מחקרים מן השנים האחרונות מראים שצריכת קריאטין במינונים גבוהים למדי, משך מספר ימים, מביא לעלייה ניכרת למדי בריכוז החומר בשרירי הגוף. בעלי תזונה צמחונית וטבעונית מקבלים באופן טבעי כמות קטנה למדי של קריאטין מהמזון שלהם, אולם הם בעלי יכולת ספיגה טובה יותר של קריאטין, ביחס לאוכלי בשר. ניתן אף להגדיל את יכולת הספיגה, באם במקביל מערבים פעילויות ספורטיביות קצרות ואינטנסיביות.

לקיחת קריאטין משפרת את הביצועים הספורטיביים במגוון גדול למדי של מקצועות גוף, אולם הכוונה היא בעיקר לפעילויות ספורט אינטנסיביות, כדוגמת – שחייה למרחק קצר, ריצה קצרה, תחרות אופניים וכו'. לחילופין יכול העניין להתאים גם לסוגי ספורט המתאפיינים בביצועים קצרים ועצימים (אינטנסיביים), כדוגמת – משחקי כדורעף, כדורסל, כדורגל וכו'.

מובן שנטילת קריאטין מסייעת לכל מי שעסוק בספורט וגם אצל גולשים. על גולשים להפעיל קבוצות שרירים רבות בגוף ועל כן ישנה חשיבות מכרעת ביכולת שלהם לפתח את מאסת השריר. על גולשי סקייטבורד להפגין שליטה ויציבות בשרירי הגוף ונראה כי באם הם משלבים אימון גופני מספר ימים בשבוע, הם עשויים בכך לשפר גם את יכולות הגלישה שלהם.

לקיחת קריאטין מסייעת בהגדלת מספר חזרות בכמה סטים, של אימון משקולות, לדוגמא. יצוין כי השיפור חל בשל יכולת אימון משופרת, ולא בשל השפעה ישירה, בגלל הקריאטין עצמו.

מדובר בתוסף תזונה נפוץ ויעיל למדי, התורם לעלייה יחסית במסת השריר וכן לשיפור ועליית המוטיבציה במשך האימון – כל זאת, תוך זמן קצר. באם אתה עוסק בספורט ומעוניין לפתח את הגוף ולבנות מאסת שריר, אזי נראה שאין תוסף מזון מתאים יותר עבורך, מאשר קריאטין. נוסיף כאן, כי כדאי לשלב תוסף זה עם תוספים אחרים, כדוגמת אבקות חלבון טבעוניות (מבוססות סויה, אפונה וכו'), או אבקות נוספת להעלאת מאסת שריר (גיינר ועוד).

תוספי מזון יכולים לשפר ביצועיהם של גולשי סקייטבורד, ממש כמו אצל כל ספורטאי אחר. אך אחד מאיתנו לא מושלם, ונראה שרובנו מתקשים להשיג ולהעניק לגופינו בדיוק את מה שהוא צריך. מסבה זו פותחו תוספי מזון לספורטאים. לא תמיד אנחנו מצליחים לזכור ולרשום במדויק כמה אכלנו, מה ומתי; הגוף שלנו מבקש תשומת לב ראויה ואת המזון הנדרש בכדי לתחזק את עצמו (וכמובן, גם לגדול ולהתחזק, במידה שמדובר במטרה שהצבתם לעצמכם).

גולשי סקייטבורד משתמשים בעיקר בשרירי הרגליים והידיים, אולם חשוב להם גם לחזק ולתחזק את היציבה, המרוכזת בעיקר במרכז הגוף. בקיצור, פיתוח וחיזוק מאסת שריר אצל גולשי סקייטבורד אינה חשובה פחות מחיזוק הגוף בקרב ספורטאים בתחומים אחרים.

מסיבה זו, תוספי מזון, כמו קריאטין ואחרים, יסייעו רבות בתחזוקת וחיזוק הגוף. קריאטין, לדוגמא, מאפשר הגדלת מאסת שריר ללא שומן עודף. מחקר קליני שבוצע על-ידי יצרני קריאטין, הראה עלייה של 25% במאסת השריר, זאת ללא עודפי שומן.

Loading...