גלישה טיפולית

הגלישה הטיפולית הנפוצה בעולם מטרתה לפתור בעיות פיזית ומנטליות אותן הרפואה הקונבנציונלית מנסה לפתור בעזרת תרופות.בעולם מקובל שהגופים הבריאותיים מפנים את לקוחותיהם הסובלים מבעיות מנטליות כגון היפר אקטיביות, אוטיזם, חוסר ריכוז בעיות קשב וריכוז ולאחרונה אף דיכאון לשיעורי גלישת גלים הנותנים מענה יעיל וארוך טווח ללא תופעות לוואי וכימיקלים מזיקים ומקנים למטופל הרגלי חיים בריאים אותם יוכל להמשיך בעצמו אל חייו האישיים ללא מעורבות חיצונית ותוך שיפור עצמי מתמיד.

מהם יתרונות של גלישת גלים כשיטה טיפולית?

ישנם מגוון יתרונות בתהליך של גלישה טיפולית:

  • המים עצמם יוצרים אצל אנשים רבים תחושה של ביטחון אותה הם חסרים במרחב היומיומי שלהם
  • התמודדות עם חוויות מאיימות והימנעות מתבנית של בריחה בעת חוויה של קושי,
  • למידה של קריאה של הסביבה והתרכזות בפרטים הקטנים
  • מציאת שיווי משקל נכון בין הגוף לבין גורמים סביבתיים כגון הרוח ועוצמת הגלים
  • היא מעניקה את כל היתרונות של כל פעילות ספורטיבית כגון שחרור אדרנלין ואנדורפינים המסייעים בשמירה על ריכוז ועוזרים להעלאת מצב הרוח

במהלך התהליך הטיפולי עובר הילד או המבוגר בים התנסות בחוויה מקבילה לחוויה בה הוא מתקשה בחיי היום יום. לאחר תרגול והתמודדות מול אותה חוויה בים עם הגלשן, מפנים המטופל תבנית התנהגות חדשה אשר מסייעת לו לשנות את דפוסי התנהגותו בעולם. עצם ההתמודדות עם הים שהוא גורם הטבע החזק בעולמנו וההבנה שגם אם נופלים מידי פעם התהליך עצמו הוא תהליך חיובי בעל תוצאה טובה המורגשת מיידית אצל המטופל, מאפשרת לו להתאושש מנפילות בחיים האמיתיים ולהמשיך הלאה בחיוך.

למי מתאימה גלישה טיפולית?

כפי שרבים הם אתגרי הגלישה כך רבים הם הקשיים בהם ניתן לטפל באמצעות גלישה. הסובלים מבעיות קשב וריכוז למשל ימצאו את עצמם מתמודדים מול התבוננות קפדנית בגלים ובגולשים האחרים תוך ניסיון למצוא את הגל הנכון עבורם. אנשים המתקשים להתמודד עם כישלון ילמדו יכולת התמדה ויבינו את ערכה של התמורה המתקבלת לבסוף ואנשים הסובלים מבעיות של ביטחון עצמי יעברו תהליך של העצמה דרך ההתמודדות מול איתני הטבע. האתגר שבגלישה והעובדה שהפעילות מבוצעת בים ולא בחדר טיפולים סגור, עוזרת למשוך את המטופל לדרך חדשה שעשויה להקל על בעיות היום יום.

גלים בית הספר לגלישה מציע מגוון פעילויות גלישה טיפולית ליחידים ולקבוצות על ידי צוות של מומחים בעלי ניסיון בגלישה ובטיפול. הפעילויות מלוות על ידי פרופסור לחינוך המיוחד ומטפלים מן השורה הראשונה. המטפל מתאים את תכנית הטיפול באופן פרטני למטופל ובונה לו תכנית גלישה בהתאם ליעדיו האישיים. בואו והביאו את ילדיכם להתנסות בחוויית טיפול אחרת במרחבים הפתוחים המאפשרת התגברות על קשיים, העצמה, התפתחות והרחבת האופקים בכל תחומי החיים.

מה עוד תמצאו אצלנו? קורסי גלישת גלים | קייטנות גלישת גלים

    Loading...