קייטנות גלישה – יתרונות

הייתרונות שבקייטנות גלישה

גלישת גלים אינה מנת חלקם של יחידי סגולה בלבד, היום כולם מגיל חמש ועד גיל שבעים יכולים ליהנות מסוגים שונים של גלישת גלים המתאימים למצבם הגופני, לצרכיהם ולשאיפותיהם. מהם היתרונות שבחוג גלישת גלים?

כושר גופני

גלישת גלים הינו ספורט אתגרי אינטנסיבי המפתח את כל שרירי הגוף מכף רגל והראש ומהווה פעילות אירובית מעולה המשפרת סיבולת לב ריאה. אחת הבעיות הקשות של האדם המודרני מילדים ועד מבוגרים הינה חוסר פעילות אשר גורמת לקשיים ביציבה, לבעיות גב ומפרקים ולמצב כללי של חולשה וחוסר חיוניות. הסיסמא המרכזית בגלישה הינה איזון ושליטה בגוף המושג על ידי פיתוח הדרגתי של כל השרירים. בניגוד לסוגי ספורט אחרים כגון ריצה, גלישת גלים יוצרת פיתוח גם של השרירים בפנימיים בגוף ושל השרירים הזוקפים דבר שיכול לעזור מאוד לאנשים המצויים במצב סטטי רוב היום ולנשים לפני הריון המבקשות להכין את גופן לקראת חודשי ההיריון הקשים.

העצמה ויכולת התמודדות עם אתגרים

בתוך הים בין הגלים "זה רק אתם והגלשן שלכם" מול העוצמות הגדולות של הטבע. ההתמודדות מול האתגרים שמציב הים מייצרת תחושה של מסוגלות עצמית. ילדים ומבוגרים המתמידים בגלישה יגלו תחושת מסוגלת עצמית שתעזור להם להתמודד עם תחומים שונים בחיים. הם ילמדו כיצד להפוך קשיים וכוחות גדולים ומאיימים למשהו הפועל לטובתם וכיצד להפיק מסיטואציות מלחיצות ומאיימות את הטוב ביותר.

שיפור קשב וריכוז

בים ישנם גירויים רבים אשר על הגלשן להתמודד עמם ולנתח אותם. כאשר לומדים לתפוס גלים על הגלשן לזהות את מצב הרוח, עוצמת הגלים ומיקומם של הגלשנים האחרים כדי שיוכל לתפוס את הגל הטוב ביותר עבורו. הגלישה מצריכה ריכוז וזרימה דבר המסייע רבות לאנשים בעלי קשב מפוזר ואנשים הסובלים מאימפולסיביות וחוסר נינוחות.

גיבוש

התמודדות עם חוויה זרה ומיוחדת כגון גלישה יכולה להיות כלי נהדר לשבירת הקרח בין אנשים ולכן היא מומלצת מאוד כחוויה של גיבוש קבוצתי. ישנם אף סדנאות להורים וילדים אשר יוצרים חווית למידה משותפת לילד ולהורה המסייעת לפתח מחנה משותף ותקשורת טובה יותר בין ההורים והילדים.

הנאה

החיים כיום הרגילו אותנו להתבונן בעולם במושגים פונקציונליים של עלות מול תועלת אבל חשוב לזכור, גלישת גלים היא מעל הכול רגע של שיא, רגע של הנאה ושחרור אדרנלין, רגע שיעניק לכם את הכוח להמשיך ולרוץ במרוץ הגדול של החיים.

 

    Loading...