תחזוק ושימור הגוף עבור ספורטאים

תחזוק ושימור הגוף עבור ספורטאים

תחזוק ושימור הגוף עבור ספורטאים

שימור הגוף לספורטאים – טיפולי מגע לתחזוק הגוף

ספורטאים רבים או אנשי מקצוע בעולם הספורט המתאמנים באימונים יום יומיים או שבועיים אינם מודעים לחשיבות שימור ותחזוקת הגוף. כמובן שפעילות גופנית היא בריאה, אך מאחר והספורט הוא מנת חלקו ושגרתו של הספורטאי עליו להכירו לעומק ולדעת כיצד לשמור עליו גם לטווח הרחוק. טיפולי ספא שונים יכולים לסייע לחיזוק השרירים, הרפיית שרירים ותפיסויות בגוף, הקלה על שיקום פציעות, כאבים ועוד.

מה הוא שימור הגוף?

שימור הגוף ותחזוקת גוף תקינה היא חלק בלתי נפרד משגרת חייו של ספורטאי או אדם העוסק בענף הספורט כתחביב. מטרת שימור הגוף היא לדאוג לאיברים, השרירים, הגידים, העצמות וכלל המצב הפיזיולוגי של הספורטאי לטווח קצר וארוך. כאשר משתמשים בגוף במשך זמן רב, גם אם מדובר בפעילות גופנית התורמת לבריאות הגוף, יש לדאוג למינונים נכונים ואיזון פיזי.

מדוע זה חשוב?

תחזוקת ושימור הגוף לספורטאים חשובים מאוד בעיקר בשל ההשלכות. הגוף מתפקד כמו מכונה אך ברבות השנים והזמן הוא יכול להישחק בהיעדר טיפול נכון. על אדם להכיר את גופו ואת יכולותיו ועל ידי כך לקבוע מינון נכון של פעילות ספורטיבית באיזון עם טיפולי ספא שונים שיכולים לסייע לתחזוקת הגוף ושימורו. כאשר אדם אינו נותן את ליבו לשימור הגוף הוא יכול לסבול מנזקים של שחיקה, נזקים לשרירים, לעצמות ולגידים, תפיסויות שרירים, דלקות ועוד. פעולות שמטרתן תחזוקת ושימור הגוף מהוות טיפול מונע לבעיות ונזקים רפואיים שיכולים להתעורר עקב שגרת חייו של הספורטאי.

הדרך הטובה ביותר של תחזוקת ושימור הגוף לספורטאים היא טיפולי ומתקני ספא

מתקני ספא

הדרך הטובה ביותר של תחזוקת ושימור הגוף לספורטאים היא טיפולי ומתקני ספא שונים. בספא ניתן ליהנות מג'קוזי, בריכות חמות, סאונה יבשה, סאונת אדים ומתקנים נוספים. הרפיית הגוף במים חמים המועשרים במינרלים או שהייה לזמן קצוב בסאונה מסייעת להרפיית השריר ומונעת תפיסות שרירים לאחר אימון. החום גורם להתרחבות התאים בגוף, מרפה ומשחרר את גופו של הספורטאי ובכך מסייע לו לשמור על איזון פיזיולוגי של הגידים השרירים והעצמות.

טיפולי ספא

דרך נוספת של תחזוקת ושימור הגוף הוא על ידי טיפולים שונים המוענקים בספא על ידי מטפלים מוסמכים. מטפלים רבים בעלי התמחות בטיפול בספורטאים ומספקים טיפולים במגע  כמו: עיסוי שוודי, עיסוי באבנים חמות, שיאצו, טווינא, עיסוי תאילנדי, דיקור סיני ועוד שיטות רבות ונוספות. טיפולים אלו מסייעים לתנועות הפנימיות של השרירים שמקבלים פחות תשומת לב בזמן אימוני ספורט, הם משלבים מתיחות של הגפיים, הראש, ועמוד השדרה. בנוסף טיפולים אלו מסייעים ליציבה נכונה  החשובה לספורטאים, ולזרימה שוטפת של אנרגיה בריאה בגוף מה שיאפשר לו להמשיך בשגרת חיים של פעילות גופנית לאורך זמן.

Loading...