גולשים , סקיפרים ומה שבניהם

גולשים , סקיפרים ומה שבניהם

גולשים , סקיפרים ומה שבניהם

גולשים , סקיפרים ומה שבניהם

בארצות שטופות שמש ועם גישה נוחה לחוף מגלים אנשים רבים את הקסם שבים. במקומות כמו ישראל, עם חופים יפים ועם קו אופק שמשקיף למרחוק, אין פלא שיש כאלה שרוצים ליהנות מאפשרויות רבות שהים מציע.

בין חובבי הים המשובעים ניתן למצוא אנשים מיוחדים ויוצאי דופן. בין חובבי הים ניתן למצוא שילוב מעניין של משיטי יאכטות (סקיפרים) ושל גולשי גלים יוצאים מהכלל. בשורות הבאות נלמד להכיר מקרוב את הגולשים, את הסקיפרים ואת מה שביניהם.

לאהוב את הים

משיטי יאכטות יהיו כמעט תמיד אנשים שחלמו ושאפו לרתום את כוחו העצם של הים ולהתגבר עליו. מי שסיים קורס סקיפרים ומורשה להשיט יאכטות וסירות מסוגים שונים יכול בהחלט לסמן לעצמו וי על המטרה של כל מי שאוהב את הים בכל ליבו – היכרות בלתי אמצעית עם הים והגלים, יכולת לעמוד באתגרים שהים מעמיד בפני כל יורדי הים מאז ומתמיד.

גם גולשי גלים, הגם שהם אינם זקוקים לרישיון שיט, הינם חובבי ים מושבעים שרכשו היכרות מקרוב עם הגלים. גם גולשי הגלים מוצאים בים חוויות שלא כל אחד מכיר ושלא כל אחד נתקל בהם. גם גולשים, ממש כמו סקיפרים, יודעים להכיר את עוצמתו של הים, לכבד עוצמה זו ויחד עם זאת, לעשות שימוש בכוח זה לכיף, להנאה ולאתגר.

לאהוב את החופש

אם יש משהו משותף לסקיפרים ולגולשי גלים, מעבר לאהבתם את הים הרי שזו האהבה של החופש. במיוחד בעולם של ימינו, עולם אורבני, בנוי, דחוס ומחניק, הים מספק את המפלט האולטימטיבי. לא משנה אם מדובר בגלישת גלים של שעות ספורות או שמא מדובר בהפלגה בת כמה ימים, השהות על הים מיטיבה עם הנפש, מרגיעה, משחררת.

לא מעט אנשים יודעים לספר שרק על המים הם יכולים להירגע באמת, שרק על המים הם יכולים לשכוח את הצרות, את העולם, את הטרדות. בין חובבי הים ניתן למצוא גם אנשים שידועים כחסרי סבלנות, גם צעירים עם לקויות למידה, אם אנשים שפשוט רוצים להרגיש את החופש. עם השטת יאכטות או גלישת גלים – כולם מרגישים את ההשפעה של הים הפתוח, של הגלים, של האוויר ושל האווירה.

לאהוב את הגלים

היבט חשוב נוסף שמחבר בין סקיפרים לבין גולשי גלים טמון ברצון המתמיד ללמוד יותר, להשתפר, להתנסות. מלבד האהבה המשותפת לגלים, סקיפרים רבים וגם גולשי גלים מתחילים כחובבנים והופכים למקצועיים ואפילו למקצוענים.

ישנם סקיפרים שהחלו את צעדיהם הראשונים בהשטת סירות קטנות, לאחר מכן התקדמו לדגמים גדולים יותר ויש כאלה שהפכו את התחביב למקצוע. ישנם גולשי גלים שהחלו ללמוד גלישה על גבי גלשן קטן למטרות לימודיות, משם התקדמו לגלשנים מקצועיים ויש שהגיעו למעמד עם פרסום עולמי וזכיה בתחרויות.

החיבה המשותפת לים ולגלים, האהבה של החופש, הפעילות, האקשן והאתגרים מקשרים את הסקיפר עם גולש הגלים. הרצון ללמוד יותר, להתחדש ולהשתפר מוסיף עניין ו"פלפל" לרוגע, לשלווה ולחופש שאין כדוגמתם ביבשה.

 

Loading...