תחזית ומצלמות גלים

גלים בית הספר לגלישה המוביל בישראל, מביא לכם תחזית גלים לחופי ישראל השונים. תחזית גלים תל אביב, תחזית גלים אשדוד, ותחזית גובה הגלים במקומות נוספים בישראל. אז אם אתם גולשים מתחילים או מתקדמים מוזמנים להסתכל ולהתעדכן במצב הים, ע"י מצלמות גלים מתקדמות הפרוסות בחופי ישראל השונים: חוף גורדון, חוף הילטון, חוף בית ינאי ועוד. בנוסף, צירפנו לכם באתר קישורים של תחזית הים והגלים אשר יכולים לשרת אתכם לפני הגלישה, לדעת מה מצב הים ומזג האוויר והאם הוא מתאים לגלישה.

לצפייה במצלמות ממכשירים ניידים לחצו כאן

מצלמת חוף גורדון:

Http iframes are not shown in https pages in many major browsers. Please read this post for details.

 

תחזיות גלים:

Http iframes are not shown in https pages in many major browsers. Please read this post for details.
Http iframes are not shown in https pages in many major browsers. Please read this post for details.

 

איך נקבעת ופועלת תחזית גלים בחוף?

התחזית לגלים בחוף נקבעת על פי גובה גלים, האורך, התקופה והכיוון. ככל שכמות שטח הים יורדת, הגלים ליד החוף יהיו גבוהים יותר. הסיבה לכך היא: שאין הרבה אורכי גל זמינים ליצירת גלים. הגאות גם משחקת תפקיד משמעותי בקביעת גבהי גל החוף.

כך פועלת תחזית גלי הים – לוויין סורק את פני המים ומעביר נתונים אודות גלי חזרה למרכזי חיזוי. החזאים משתמשים בנתונים אלה כדי לספק תחזיות לאזורים שונים המושפעים מהתפרצויות סערה, שינויי גאות או תופעות אחרות שישפיעו על גלי הים.
ישנם מרכזי חיזוי רבים ברחבי העולם, אך יש להם מטרות ספציפיות – חלקן מתמחות בתחזיות לסופות אטלנטיות ואילו אחרות מסתכלות על מימי האוקיינוס השקט, כך שתצטרך להסתכל על האזור שלך כדי לצפות תחזיות מדויקות יותר.
באתר שלנו גלים בית הספר לגלישה אנו מביאים לכם תחזיות מעודכנות בלייב של הגלים בחופי ישראל השונים: אשקלון, תל אביב, אשדוד ועוד.

מצלמות גלים וחוף

מצלמות חוף של חופי ישראל

אנשים רבים היו שמחים לקחת הפסקה מהטלטלה הבלתי פוסקת של היום על ידי התניידות וצפייה בחוף הים והגלים. אך לרבים, זה לא מציאותי לעשות זאת בגלל המרחק הרב. אז מה כן אפשרי? ובכן, יש משהו שתוכלו לעשות כדי לדמות את החוויה של להיות בחוף הים אפילו בלי לעזוב את הבית, וזו על ידי מצלמות חוף שמראות בשידור חי את הים.

מצלמות גלים לגולשים

לגולשים בים מצלמות גלים זה משהו הכרחי ביותר לפני שהם מתכננים לעשות גלישה באותו היום. ע"י מצלמות גלים ניתן לראות אם הים מתאים לגלישה, לבחון את גובה הגלים ועוד. אתר גלים מביא לכם מצלמות חוף וגלים של חופי ישראל השונים: מצלמות חוף גורדון, מצלמות חוף אשדוד, אשקלון ועוד.

רוצים להפוך לגולשים מקצועיים? הצטרפו אלינו לסדנאות וקורסים על גלישה: קורס גלישת גלים | שיעורי גלישה

גובה הגלים

מהו גובה הגלים הטוב ביותר לגלישה?

כדי לגלוש, עליך לעלות על גלשן ולחתור מהמים עד שהמים בערך בגובה המותניים. כשהגלים גדולים מספיק אתה יכול לעלות על הלוח ולרכוב עליהם פנימה. גובה הלים בים חשוב מאד כי אם הגלים גבוהים מדי או נמוכים מדי, יהיה קשה לגלוש בהם.
הגולשים בדרך כלל מחפשים גלים שגובהם לפחות 6 מטרים. מכיוון שכאשר הם בגודל כזה או גבוה יותר, סביר שיהיו גלים שיכנסו בכוח מספיק לשאת את משקלם בכל עת.
כשאין גלי גלישה לפרק זמן ארוך, חלק מהגולשים הולכים עם לוחות אחרים כמו לוחות בוגי או לוחות גוף במקום.

ממה מושפע גובה הגל בחוף?

גובה הגלים לגלישה אינו קבוע. זה תלוי במיקום, במזג האוויר, בעונה ובגורמים אחרים. הגלים בדרך כלל גדולים יותר בחורף מאשר בקיץ מכיוון שיש יותר רוח ופחות אור שמש בתקופה זו.
גורמים אלה יכולים להשפיע גם על גובה הגלים לגלישה. תנאי מזג האוויר הנוכחיים ישנו גם את גובה הגלים.

Loading...