איך שומרים על ציוד גלישה

איך שומרים על ציוד גלישה

איך שומרים על ציוד גלישה

שמירה על ציוד הגלישה וטיפול נכון בו, הם ערובה לאורך חייו. כיצד נשמור על ציוד הגלישה שלנו באופן המיטבי? על כך בכתבה הבאה!

טיפול נכון בחליפת גלישה

טיפול נכון בחליפת גלישה יאריך את חייה באופן משמעותי. מרבית חליפות הגלישה כיום עשויות חומר בשם "נרופאן". חומר זה מחמם מאוד וגמיש ביותר,

אך הינו רגיש ונהרס בקלות, אם לא נשמר כראוי. לשמירה מקסימה על החליפה, מומלץ לשטוף אותה במים מתוקיםפושרים ובשמפו ייעודי. לאחר השטיפה, חובה לתלות את החליפה נכון. תליה נכונה של החליפה הינה על קולב במקום מוצל, כאשר חלקה הפנימי פונה החוצה. לאחר שהחלק הפנימי התייבש, יש להפוך אותה ולהמתין לייבוש מלא של הצד החיצוני. חשוב לבדוק את מצב החליפה לעיתים קרובות ולטפל בסדקים ובקרעים שנוצרו בה, לפני שיתרחבו. קיים דבק מיוחד שמיועד לחליפות גלישה ומדביק באופן חזק ביותר חורים שנפערו בחליפות. חליפת גלישה יש להסיר באיטיות ובאופן מחושב, למניעת פגיעה בחומר ממנו היא עשויה.

המלצות לשמירה אופטימלית על חליפת הגלישה שלכם

– הקפידו לשטוף את החליפה לאחר כל גלישה. שטיפה יסודית, במים מתוקים, שתימנע הצטברות של מלח ים שעלול להוביל להתפוררות החליפה.

– כאשר אתם תולים את החליפה לייבוש, הקפידו להשתמש בקולב עשוי פלסטיק או בקולב מעץ. קולב עשוי ברזל עלול להחליד.

– כאשר אתם תולים את החליפה, וודאו שהיא תלויה ישר, ללא קמטים וללא קיפולים.

– בעת אריזת החליפה, העדיפו לגלגל אותה ואל תקפלו אותה.

– אם אתם מעוניינים במקלחת חמה מיד לאחר הגלישה, הסירו קודם את חליפת הגלישה. מים חמים עלולים לגרום לחליפה להיות גמישה פחות ולהתבלות במהירות יחסית.

– לעולם אל תניחו את החליפה לייבוש בשמש. חליפת גלישה שמונחת לייבוש בשמש תדהה, ומעבר לכך –הגומי יתייבש, ויוביל להיווצרות סדקים ולאובדן הגמישות של החליפה.

– חליפת גלישה לא מגהצים, גם אם היא מקומטת, ואפילו אם היא מקומטת מאוד.

– אחסנו את החליפה במקום קריר, כאשר היא מאווררת, ולא נתונה תחת לחץ. העדיפו לאחסן את החליפה כשהיא תלויה, או לחילופין, הניחו אותה על משטח שטוח כלשהוא.

– העדיפו קולב רחב. קולב צר עלול לגרום להתרחבות החליפה באזור הכתפיים.

– חליפת גלישה היא לא מוצר שניתן להשאיל. גם אם אתם נדיבים מטבעכם, אם תשאילו את חליפת הגלישה שלכם, גם לגלישה בודדת, אם השואל הוא בעל גזרה רחבה יותר משלכם, סביר להניח שהחליפה תתרחב, ולא תוכל לשמש אתכם בנוחות לאורך זמן.

טיפול בציוד נלווה

גם בציוד נלווה כמו מצלמות ופריטי אקססוריז אחרים, מומלץ לטפל כראוי לשמירה על אורך חייהם. אם הצטיידתם במצלמת איכות כמו Gopro Hero 3, שמרו עליה כראוי, ותוכלו ליהנות ממנה לאורך זמן!

Loading...