רעיונות משחקי ODT במים לנוער וקבוצות

רעיונות משחקי ODT במים לנוער וקבוצות

רעיונות משחקי ODT במים לנוער וקבוצות

לעבוד עם נוער ועם ילדים זה אתגר לא פשוט, כי מצד אחד תמיד קיים הרצון להנחיל להם ערכים שונים אך מצד שני תמיד יש רצון גם לתת להם ללמוד בצורה שונה ולא רק מול לוח ומורה. לכן זה ברור מדוע גם אתם, בין אם אתם מדריכים בצופים ובין אם אתם מורים, מחפשים את הדרך שבעזרתה תעבירו את התלמידים שלכם סדנאות כמה שיותר מעניינות. החדשות הטובות הן שאתם לא מתמודדים עם הדילמה הזאת לבד, כי למעשה יש הרבה אנשי מקצוע שניסו לפתח רעיונות ללימוד ולגיבוש עבור ילדים ונוער. זו הסיבה לכך שהיום יש כבר הרבה מאוד סוגים של משחקים שדרכם אפשר גם להתגבש וגם ללמוד, וסוג הסדנאות האלה נקרא משחקי ODT. למעשה מדובר על משחקים שכוללים כמה שיותר תנועה ותזוזה ממקום למקום, מה שאומר שלא מדובר על עוד משחק שמתנהל בכיתה הרגילה.

 שילוב של פעילויות מים

בין אם אתם רוצים ללמוד את הנערים והילדים משהו חדש ובין אם אתם פשוט רוצים לחפש פעילויות גיבוש לילדים, כדאי לזכור שפעילויות שמתקיימות במים תמיד יכולות להוסיף לכל העניין. כשמדברים על פעילויות מים מדברים על גלישה ועל משחקים שונים שמתקיימים בקבוצות בתוך המים, ואתם תראו שזה יכול להיות פתרון מצוין לגיבוש. העניין הוא שמים תמיד גורמיהם לתחושה טובה והם תמיד מעלים חיוך, ומעבר לכך, זו פעילות ODT במובהק כיוון שהיא מוציאה את הילדים מהסביבה הטבעית שלהם. הם נמצאים במקום אחר ומתמודדים עם קשיים ועם אתגרים אחרים, מה שאומר שהם גם זקוקים יותר אחד לשני. זו הסיבה לכך שאחרי יום פעילויות כזה אתם תראו אותם הרבה יותר קרובים אחד לשני ולכן למעשה מטרת הגיבוש תושלם בהצלחה רבה בעזרת פעילויות כאלה.

מדריכי הפעילויות

אחד מהדברים החשובים ביותר שלא כדאי יהיה לוותר עליהם, זה על בחירת המדריכים שיעבירו את הפעילויות האלה. זה לא משנה איזה סוג של פעילויות ODT אתם בוחרים, כי בין אם אתם מעדיפים את הסביבה המימית ובין אם אתם מעדיפים סביבה אחרת, חשוב שיהיה מדריך מקצועי שיוכל ללוות את כל החוויה הזאת. אנשי מקצוע שעוסקים בתחום הזה יוכלו לקחת כל קבוצה של ילדים ולהעביר אותה חוויות מיוחדות במינן, ואתם תראו את התוצאות של החוויות האלה תוך זמן קצר מאוד. ילדים אוהבים להיות ביחד ולהתמודד כקבוצה עם אתגרים שונים, כך שאתם תראו שאחרי ימים כאלה של גיבוש האווירה כולה תהייה שונה. לא כדאי לכם לנסות להעביר לבד פעילויות כאלה כי צריך הרבה ידע וניסיון בתחום הזה על מנת שלא יהיה מדובר על בזבוז זמן, כך שעדיף לבחור את המקצוענים בתחום. הילדים יגיבו בצורה חיובית ביותר אם הכול יתנהל בצורה מקצועית וזה שווה את ההשקעה שלכם.

Loading...